Oficiální webové stránky Klubu českých turistů, odbor KLATOVY – reg. číslo 104 408

Májové toulky - 2023

Datum:

13. 5. 2023
pridatgoogle kalendar

Místo konání:

okolí Klatov (vycházkový okruh „Ke svatému Janu)

Start:

KLATOVY – náměstí Míru

Start Májových toulek na klatovském náměstí bude zahájen v 9:30 registrací účastníků. Popis trati obdrží účastníci na startu.

Čas startu:

9.00–10.30

Cíl:

Klatovy – náměstí Míru

Trasy:

Z místa startu na klatovském náměstí projdete do nádvoří pod Černou věží. Pak půjdete ulicí Podbranskou do ulice Vídeňské, dojdete dolů ke kruhovému objezdu a přes něj projdete k rozcestníku na Kolonádě. Pokračujete po červené turistické značce (ČTZn) směr Luby. Projdete parkem a pokračujete po ČTZn až k rozcestníku Luby – most. Přejdete most přes Drnový potok a pokračujete po ČTZn až k rozcestníku Loreta – kaple, kde bude malé občerstvení a kontrola. Pak půjdete po červeném značení Klatovského vycházkového okruhu ke kapli sv. Jana. Dále přes Lomec na křižovatku silnice 191 a zde se můžete rozhodnout buď:

  1. pro 13 km trasu pokračujete po značené cyklotrase č. 2054, kde před obcí Beňovy odbočíte doprava na novou neznačenou cyklotrasu až k autosalonu Šmucler (býv. Nejdl) a odtud již zamíříte do cíle.

  2. pro 15 km trasu pokračujete po klatovském okruhu do Novákovic a Beňov a dále Svatojakubskou cestou – Všerubskou k rozcestníku Pod Hůrkou a odtud již zamíříte do cíle.

Cíl je opět na klatovském náměstí, kde bude probíhat bohatý kulturní program.

Trasa 13 km

QR kod

Trasa 15 km

QR kod

Startovné:

DOBROVOLNÉ

Doprovodný program:

Po absolvování pochodu mohou účastníci na klatovském náměstí zhlédnout bohatý kulturní program, v jehož rámci budou v odpoledních hodinách odměněni vylosovaní účastníci pochodu.

Akci pořádá:

u příležitosti zahájení turistické sezóny 2022 pořádá MĚSTO KLATOVY a KLUB ČESKÝCH TURISTŮ, odbor Klatovy

Více info:

Jan Korčok – tel. 608 267 019
František Šanda – sanda.frantisek@seznam.cz – tel. 721 608 687